MODEL

Test - Mercedes ML

 

 

Dzięki uprzejmoœci Mercedes Benz Sosnowiec Sp. z o.o. z/s w Sosnowcu przy ul. Gottlieba Daimlera 1 w dniach 10-11 października 2009r. dostępniono nam do weekendowej jazdy testowej pojazd m-ki Mercedes model ML 320 4MATIC z silnikiem V6 o pojemnoœci ok 3.0 CDi z 2009r.

Dane techniczne:
 

Wymiary
Długość: 47680mm
Wysokoœć: 1815-1840mm
Szerokość: 2127mm
Rozstaw osi: 2915mm
Masa własna: 2185kg
pojemność baku: 95 litrów

Bardzo ładnie prezentuje się duże logo Mercedesa zamondowane na przednim grillu. Sylwetka w porównaniu do swojego poprzednika została znacznie bardziej "przyokrąglona". Już z zewnątrz widać, że auto w środku posiada dużo przestrzeni. Potwierdzamy ten fakt wsiadając do jego wnętrza.

Pozycja za kierownicą umieszczona jest wysoko, co zapewnia dobra widoczność. Kierowca jedynie musi się przyzwyczaić do tego, że dźwignia skrzyni biegów powędrowała na prawą stronę kolumny kierownicy. Z początku jest to troche irytujące, ale po czasie okazuje się to ciekawym rozwiązaniem.

Elementy kokpitu dobrze znane z innych modeli Mercedesa. Wykonane z materiałów wysokiej jakości. Wszystko jest należycie dopasowane i ergonomicznie rozmieszczone.

Zarówno z przodu jak i z tyłu pasażerowie mają bardzo dużo miejsca, co zapewnie duży komfort podczas podróży. Pod tym kątem nie można nic zarzucić prezentowanemu Mercedesowi ML.

Testowany model posiadał tzw. "szyber-dach".

 

Spalanie:
zanotowane spalanie w mieście: ok 12,5 litra/100km
zanotowane spalanie na trasie: ok 7,5 litra/100km
zanotowane średnie spalanie: 9,5litra/100km
spalanie w teście wyniosło 10,4 litra/100km (aglomeracja śląska, trasa w kierunku Ogrodzieńca)

zalety:

  • duże i przestronne wnętrze,
  • dobra widoczność do przodu i na boki,
  • do wnętrza pojazdu nie dochodzą żadne chałasy - wzorowe wyciszenie,
  • wysoka jakość wykonania,
  • przestronny bagażnik,
  • duża pojemność zbiornika paliwa


wady:

  • dźwignia skrzyni biegów zamontowana w kolumnie kierownicy (trzeba się przywyczaić),
  • duży koszt utrzymania


Podsumowanie:
Mercedes przyzwyczaił swoich klientów do dużego komfortu jazdy i ten model jest dobrym tego przykładem. Również jakość wykonania jest na wysokim poziomie. Bardzo dużym plusem jest wyciszenie auta, gdyż do jego wnętrza praktycznie nie dochodzą żadne odgłosy z zewnątrz. Z uwagi na masę pojazdu silnik 3.0 CDi nie zapewni nam doznań rajdowych, jednak zadowoli przeciętnego kierowcę. Prezentowany model w kwestii komfortu sprawdza się idealnie w ruchu miejskim. Jeżeli jednak ktoś szuka Mercedesa o lepszych możliwościach terenowych to polecamy model GL.

Pozostała galeria::

 

 

opracował: goliacik [@]

 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google