MODEL

Test - KIA Sportage 2009r.

 

 

Dzięki uprzejmości autoryzowanego dealera KIA firmy EURO-KAS Sp. z o.o. z/s w Katowicach przy ul. 73 Pułku Piechoty 1 udostępniono nam do weekendowej jazdy testowej pojazd m-ki KIA model Sportage 4WD z 2009r. (wersja po liftingu)

Trzeba wskazać, że obecnie auta koreańskie znajdują coraz większe uznania zarówno Polsce jak i całej Europie. Wpływ na to ma zarówno atrakcyjna cena w porównaniu do innych auta tego samego segmentu, jak również aktrakcyjne warunki gwarancyjne (nawet do 7 lat).

Podstawowe dane techniczne:
 

Wymiary:
Długość: 4350mm
Wysokość: 1695-1730mm
Szerokość: 1800mm (z lusterkami 1840mm)
Rozstaw kół 1540mm
Masa całkowita: 2140 kg


Bagażnik o pojemności wstarczającej jak na tą klasę auta. Od góry bagażnik posiada roletę, zaś wewnątrz dzięki zaczepom istnieje możliwość zastosowania siatki zapewniającej unieruchomienie przedmiotów. Posiada agniazdo 12V.

Deska rozdzielca stosunkowo czytelna. Posiada wszystko co jest kierowcy niezbędne. Wewnątrz samochodu jest stosunkowo dużo miejsca. Po zajęciu miejsca na przednich fotelach kierowcy i pasażera na uwagę zasługuje doskonała widoczność do przodu i na boki.


Spalanie w trakcie jazdy testowej:
 - średnie spalanie na trasie ok 7 l/100km
- średnie spalanie w mieście ok 9 l/100km

Zalety:

  • bardzo dobra widoczność,
  • atrakcyjna cena,
  • atrakcyjne warunki gwarancyjne (7 lat)
  • możliwość podpięcia zewnętrznego urządzenia USB/AUX do radioodtwarzacza,
  • 6-cio biegowa skrzynia biegów


Wady:

  • silnik diesla,

Podsumowanie:
KIA Sportage to ciekawa propozycja dla przeciętnego kierowcy, który zapragnął za nieduże pieniądze przesiąść się do nowego auta typu SUV. Prezentowany model posiadał napęd na cztery koła 4WD, jednak należy wskazać iż nie jest to auto typowo terenowe. Sportage bardzo dobrze prowadzi się w mieście. Jego nieduże wymiary gwarantują, że zawsze znajdziemy miejsce na parkingu. Mile zaskakuje bardzo dobra widoczność do przodu i na boki. Prezentowany model prowadzi się jak typową "osobówkę". Prezentowany model jest godny polecenia, a skok jakościowy jaki dokonała m-ka KIA zasługuje na uznanie.

 

 

opracował: goliacik [@]

 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google