MODEL

Test - Hummer H3

 

 

Dzięki uprzejmości kolegi Lassar mieliśmy możliwość zapoznania się z jego Hummerem H3 z 2007r.

 

Data testu: 8 Grudnia 2009
Model: H3
Rocznik Modelowy:
2007
Silnik
: 3.7L (5-cio cylindrowy Vortec) 245 koni mechanicznych
Transmisja
: 4 Stopniowy automat
Zawieszenie: (przód) drążki skrętne, (tył) resory
Napęd:
4WD, 3 tryby napędy 4x4 (reduktor 4:1), w całym zakresie ESP hamuje koła bez napędu (oczywiście jest możliwość wyłączenia), Przy 4x4 z Lo ESP zamienia się w system stabilizacji jazdy/zjazdu. Niektóre wersje dodatkowo mają blokowany tylny mechanizm.
Opony: testowany model posiadał 285/75/16 (33cale) ale również są stosowane 265/75/16

Podstawowe dane techniczne:
 

Wymiary:
Długość: 4742mm
Wysokość: 1893mm
Szerokość: 2170mm
Rozstaw kół 1651/1664mm
Zbiornik paliwa: 85 litrów
Masa własna: 2132 kg

Ważniejsze wyposażenie: Duży szyberdach, hak Class IV, System A/V Alpine, ...

Zawieszenie: Auto umieszczone jest na sztywnej ramie z piórowymi resorami co powoduje, że w odniesieniu do Jeepów nie występuje zjawisko tzw. "bujania", a pojazd bez względu na to co ma na drodze jedzie pewnie w kierunku wytyczonym przez kierownice. Wysoki prześwit pozwala na łatwe pokonywanie głębszych przeszkód. Auto jest wyższe od modeli m.in. Jeepa Grand Cherokee, co jest od razu jest wyczuwalne podczas prowadzenia.

Wrażenia z jazdy:
Rzekomo małe boczne szyby w mojej ocenie w żaden sposób nie powodowały braku widoczności na boki, co zapewniały duże boczne lusterka. Jedynym poważniejszym mankamentem była słaba widoczność do tyłu. Dodatkowo przy cofaniu trzeba pamiętać, że na tylnych drzwiach mamy zamontowane potężne koło zapasowe. Po zajęciu miejsca w fotelu kierowcy widok przedniej maski robi wrażenie. Auto prowadzi się wyśmienicie - pewnie i zdecydowanie - co było zaskoczeniem. Mały promień skrętu przydaje się podczas manewrowania. Deska rozdzielcza typowo amerykańska, jednak posiada wszystko to co trzeba. Część środkowa kokpitu rozmieszczona intuicyjnie, zaś duże pokrętła od sterowania klimatyzacją są bardzo praktyczne (zwłaszcza zimą po nartach mając rękawice założone na dłoniach).

Spalanie:
Spalanie LPG: TRASA: 15litrów, MIASTO: 18-20 litrów gazu.
Spalanie Benzyna: TRASA: zależnie od prędkości - do 100 km/h poniżej 12 litrów, do 120 koło 14 litrów
MIASTO: około 18 litrów
Jak widać wyniki porównywalne z Jeep Grand Cherokee 4.7 V8.

 

Trochę historii: H3 to jeden z trzech modeli marki Hummer produkowaną pod szyldem AM General Motors, a obecnie nabytej przez Chiński koncern Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company. Model H3 trafił do sprzedaży już w 2005 roku. Jest to najmiejszy model tej marki oparty na ramie pickupa Chevroleta Colorado. Model H3 jest o ok. 43cm krótszy od modelu H2, zaś średnica zawracania ok 11m znacznie ułatwia prowadzenie tego modelu.

Model H3x to luksusowa odmiana tego modelu z dodatkami chromowanymi.

Portfolio:

Rumunia 2009:

(na podstawie opisu Lassar)

 

 

opracował: goliacik [@]

 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google