MODEL

Test - Audi Q7

 

 

Dzięki uprzejmości autoryzowanego dealera Audi firmy Audi Noma 2  Sp. z o.o. z/s w Katowicach przy ul. Kościuszki 328 w dniach 28 lipca 2011r. udostępniono nam do jazdy testowej pojazd m-ki Audi model Q7 z silnikiem 3.0 TDI DPF quatrro.

 

Poniżej prezentujemy zdjęcia testowanego egzemplarza

Sylwetka Audi Q7 od kilku lat jest już dobrze znana i rozpoznawalna. Olbrzymie wymiary samochodu nie budzą wątpliwości, że ten pojazd został zaprojektowany z myślą o rynku amerykańskim. Model Q7 budzi respekt jak również stwarza poczucie bezpieczeństwa.

Podstawowe dane techniczne:
 


Wymiary:

długość: 5089 mm
szerokość: 1983mm
wysokość: 1737mm
masa własna: 2295kg [2325kg wer. 7-miejscowa]
zbiornik paliwa: 100 litrów

 

Wnętrze typowe dla Audi - wysoka jakość użytych materiałów, ergonomiczność, najwyższy komfort. Środek jest bardzo przestronny i nie ma możliwości aby narzekać na brak miejsca.

Na tylnej kanapie nie brakuje miejsca. Tylne fotele są równie wygodne co przednie. Dodatkowo położenie każdego z tylnych foteli jest regulowane, tak by ułatwić zajęcie miejsca w ostatnim rzędzie. Prezentowany model posiadał również dach panoramiczny siegający do ostatniego rzędu siedzeń. Dzięki sylwetce Q7 poziom hałasu przy otwartym dachu jest stosunkowo niski.

 

 

 

Testowany egzemplarz był wersją 7-miejscową. W porównaniu do innych samochodów posiadających trzeci rząd siedzeń w prezentowanej Q7 było znacznie więcej miejsca. Zaledwie w kilka sekund z 7-miejscowego samochodu można zrobić małą ciężarówkę

Zawieszenie:
Audi Q7 posiada w pełni pneumatyczna zawieszenie, co pozwala na regulację prześwitu samochodu. Auto posiada kilka trybów zawieszenia (komfortowy, dynamiczny, automatyczny, off-road, podniesiony). Każde z ustawień inaczej wpływa na zachowanie się samochodu podczas jazdy. Dodatkowo załadunek i rozładunek bagażu ułatwia przycisk znajdujący się w bagażniku, który powoduje obniżenie krawędzi ładunkowej.

Napęd:
Stały napęd na cztery koła quattro z asymetryczno-dynamicznym rozdziałem momentu napędowego I automatycznie blokującym centralnym mechanizmem różnicowym.

Zalety:

  • bardzo wysoki komfort jazdy,
  • poczucie bezpieczeństwa,
  • wysokiej jakości materiały + dbałość o detale,
  • szeroka gama możliwości indywidualnego wyposażenie modelu Q7

 

Wady:

  • słaba widoczność  do tyłu (typowe dla aut typu SUV),
  • duży rozmiar (może niektórym stwarzać problemy),
  • wysoka cena,
  • stylistyka choć ładna to jednak już "obyta" - czekamy na coś nowego!

 

Podsumowanie:
Model Audi Q7 to idealny samochód w dłuższe trasy.To jeden z najbardziej przestronnych i komfortowych pojazdów typu SUV. Niestety z uwagi na swoje duże rozmiary niektórym może stwarzać problemy podczas manewrowania po wąskich, ciasnych, miejskich uliczkach jak również na parkingu pod dużym supermarketem.

 

opracował: goliacik [@]

 

JEEPnieci SQUAD - Copyrights
  • google